Pri nákupe nad 55 € s DPH máte dopravu kuriérom v rámci SR zdarma.

Zľava

Nitrilové rukavice ALDENA nepudrované L - 100ks

Veľkosť: L

8,90  s DPH (7,42  bez DPH)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Nitrilové rukavice.

Pohodlné nosenie, vynikajúca hmatová citlivosť. Mimoriadna pevnosť , rozťažnosť a odolnosť voči prepichnutiu. Nitrilové rukavice poskytujú lepšiu ochranu ako vinylové alebo latexové.

Ruky sú nielen najdôležitejším nástrojom v zdravotníctve, ale aj najčastejším zdrojom infekcie. Jednorazové vyšetrovacie a ochranné rukavice pomáhajú chrániť zdravotníkov v každom zdravotníckom prostredí.

Používanie rukavíc znižuje nebezpečenstvo kontaminácie rúk telesnými tekutinami a nebezpečenstvo šírenia mikróbov do okolitého prostredia, ich prenos zo zdravotníkov na pacientov a naopak, ale aj z jedného pacienta na druhého.

Jednorazové rukavice sú nenahraditeľný pomocník pri práci, mnohých činnostiach v domácnostiach, ale aj v obchodoch s potravinami. Ich výhodou je presne to, čo nesú už vo svojom názve – ich jednorazové použitie a s tým súvisiaca maximálna hygienickosť.

V ponuke sú nitrilové, latexové, ale aj vinylové, či polyetylénové rukavice.

V čase pandémie korona vírusu COVID-19 sú jednorazové pracovné rukavice veľmi vyhľadávané aj na ochranu pred vírusmi. Často sa však stretávame s tým, že našim klientom nie je jasné, aké si zvoliť.

Jednorazové rukavice sú vyrábané z rôznych materiálov: poznáme nitrilové, latexové, vinylové, polyetylénové, neoprénové, rukavice z PI (polyisopren) alebo z kombinácie nitrilu a neoprénu (polychloropren).

V jednotlivých kategóriách je možné vybrať si jednorazové pracovné rukavice podľa hrúbky materiálu na prstoch, na dlani, podľa dĺžky manžety a farby.

Medzi základné rozdelenie patrí aj možnosť výberu zo sterilných a nesterilných, nepudrovaných rukavíc alebo pudrovaných rukavíc, ktoré obmedzujú potenie a zjednodušujú navliekanie a vyzliekanie.

V posledných rokoch získali v radoch zdravotníkov popularitu nové typy zdravotníckych rukavíc. Dostávajú sa k nám rukavice fialové, červené či tmavo modré. Práve tieto farby nie sú u vyšetrovacích rukavíc vôbec vhodné.

Z hľadiska použitia je v nich veľký rozdiel a zdravotník by mal ich používaním nielen chrániť pacienta, ale predovšetkým aj sám seba.

Na vyšetrovacích rukaviciach musí byť pri vyšetrovaní pacienta vidieť krv a ostatné telesné tekutiny, preto musia mať svetlú farbu.

Z dlhoročnej praxe a odporúčania priamo od zdravotníkov, používajú veľké firmy tieto farby:

· Latexové rukavice-prírodná farba-rukavice od všetkých výrobcov sú typické a rovnakej farby

· Nitrilové rukavice – modré

· Vinylové rukavice-priehľadná farba-rukavice od všetkých výrobcov sú typické a rovnakej farby

OK-Drogéria

Prírodný gumový latex (Natural rubber latex – NRL)

Východiskovou surovinou je kaučukové mlieko. Latex zostáva “zlatým štandardom” pre ochranu rúk vďaka svojej pevnosti, preukázanej bariérovej ochrane, pružnosti, pohodlnosti a relatívne nízkej cene. S dostupnosťou nízkoproteinových, bezpudrových rukavíc mnohí zdravotníci s dôverou pokračujú.

Latexové rukavice sú odporúčané ako prvá voľba pre bariérovú ochranu v zdravotníckom prostredí (okrem jedincov alergických na latexové proteíny).

Nitril

Neobsahuje latexové proteíny, môže však obsahovať rôzne chemické prísady. Je pevný a jeho odolnosť proti prepichnutiu je najlepšia v porovnaní s latexom a inými filmami rukavíc. Je odolnejší proti prieniku nebezpečných chemikálií ako NRL. Poddajnosť je veľmi dobrá.

Je termolabilný a už po niekoľkých minútach nosenia sa tvarovo prispôsobí ruky užívateľa. Nitrilové rukavice sú odporúčané ako alternatíva latexových rukavíc v náročných podmienkach vyžadujúcich vysokú pevnosť alebo chemickú odolnosť.

Vinyl

PVC – polyvinylchlorid – má tendenciu k tvorbe dier a prasklín počas naťahovania a normálneho používania rukavíc. Štúdie ukazujú, že 63% vyšetrovacích vinylových rukavíc vykazuje priepustnosť pre vírusy v porovnaní so 7% u latexových vyšetrovacích rukavíc.

Vinyl je najslabší z rukavicových materiálov a má tendenciu k ľahkému porušeniu a prepichnutiu ostrými predmetmi. Pevnosť v ťahu je veľmi nízka, pružnosť veľmi obmedzená a líši sa medzi jednotlivými značkami. Vinyl má veľmi malú odolnosť voči chemikáliám.

Výhodou je, že neobsahuje latexové proteíny, avšak obsahuje rôzne chemické prísady vrátane potenciálnych alergizujúcich katalyzačných rezíduí. Vinylové rukavice sú odporúčané ako lacná alternatíva latexových rukavíc pre krátke výkony, pri ktorých nedochádza k styku s krvou alebo potenciálne infekčným materiálom.

Kategória: ochranné rukavice
Veľkosť: L
Balenie: 100 ks
Certifikát
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Technical report
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Čítať viac.